Niezbędne akcesoria do kąpieli dzieci - co wybrać?

Niezbędne akcesoria do kąpieli dzieci - co wybrać?

Mycie pociechy to nie lada wyzwanie. Dzieci są ciekawe świata, nie lubią monotonii i zazwyczaj trudno im usiedzieć spokojnie w wannie chociażby przez kilka minut. Zdarza się też, że niektóre maluchy wręcz panicznie boją się kąpieli i płaczą na myśl o wejściu do wanny. Dlatego tak ważne jest zainwestowanie w akcesoria, które sprawią, że kąpiel będzie bezpieczna i przyjemna!

Przede wszystkim: odpowiednie preparaty

Skóra maluchów jest wyjątkowo delikatna i skłonna do podrażnień oraz alergii. Dlatego tak ważny jest wybór odpowiednich preparatów. Nie dajmy się skusić reklamom – zawsze dokładnie czytajmy skład i na tej podstawie dokonujmy wyborów. Kosmetyki dla dzieci powinny być jak najbardziej naturalne, a w ich składzie nie mogą znajdować się parabeny, silikony i inne szkodliwe dodatki. Co więcej, muszą to być preparaty przeznaczone dla dzieci - używając kosmetyków dla dorosłych, narażamy pociechy na bolesne podrażnienia skóry.

Maluchy często mają awersję do kąpieli ze względu na szampony, mydła i żele, które po przypadkowym dostaniu się do oka powodują szczypanie i ból - by tego uniknąć, wystarczy wybrać w pełni naturalne preparaty, które nie powodują takich reakcji.

Po drugie: akcesoria na zachętę

Może i nie są to produkty pierwszej potrzeby, ale z pewnością uatrakcyjnią każdą kąpiel i sprawią, że każdy maluch bez problemu pozwoli się umyć. Do takich akcesoriów należą musujące kule do wanny. Nie tylko zabarwią wodę, ale też roztoczą przyjemny aromat w łazience. Należy tylko pamiętać, by wybrać kule pozbawione szkodliwych dodatków - zapewniamy, że takie są kule od Mini-U!

Równie ciekawe akcesoria stanowią kolorowe tabletki, bąbelkowe płyny, a także mydełka do malowania podczas kąpieli. Zdecydowanie uatrakcyjnią one maluchom czas spędzony w wannie i odwrócą ich uwagę od samej czynności mycia - dzięki temu kąpiel stanie się dla nich synonimem świetnej zabawy i niesamowitych wrażeń wizualnych oraz zapachowych. Zachęcamy do skomponowania indywidualnego zestawu kąpielowego dla malucha!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl