Jak zachęcić dziecko do kąpieli?

Jak zachęcić dziecko do kąpieli?

Odpowiadanie na potrzeby malucha wcale nie jest proste, przez co rodzice codziennie mierzą się z różnymi wyzwaniami. Pokonanie każdego z nich wymaga cierpliwości, spokoju i odpowiedniego podejścia - tylko w ten sposób można odnieść sukces. Właśnie dlatego, w naszym poradniku postaramy się podpowiedzieć jak zachęcić dziecko do kąpieli.

Postaw na kreatywność

Jeśli Twoje dziecko uparcie odmawia kąpieli, a każdy kontakt z wodą kończy się płaczem i krzykiem, dobrym pomysłem jest zmiana wanny w wodny plac zabaw. Zanim jednak zabierzesz się do jego tworzenia, konieczne jest znalezienie przyczyny. Bardzo często maluchy obawiają się kąpieli ze względu na resztki szamponu i mydła, które przedostają się do oczu i wywołują nieprzyjemne uczucie pieczenia. Jeśli chcesz tego uniknąć, postaw na kosmetyki, które pozbawione są drażniących substancji. Szkodliwych parabenów i związków SLS nie znajdziesz w naturalnych produktach marki Mini-U for kids dla dzieci. Korzystając z nich, nie tylko ochronisz malucha przed szczypiącą pianą, ale również zminimalizujesz ryzyko wystąpienia podrażnień czy alergii.

Musujące kule do kąpieli

To doskonały sposób, który przekona nawet najbardziej zbuntowanego malucha. Czasem bowiem, niechęć do wody jest przejawem buntu, na szczęście bąbelkowe płyny i kolorowe tabletki barwiące wodę, z pewnością go przekonają. Woda, która zmienia barwę, nie tylko spodoba się Twojemu dziecku, ale również zaciekawi je, do tego stopnia, że prawie zapomni o płaczu i złości. Kolorowe tabletki do kąpieli i musujące kule wystarczy wrzucić do wanny i poczekać aż się rozpuszczą. Natomiast bąbelkowe płyny, polecamy wlewać bezpośrednio pod bieżącą wodę - w ten sposób efekt będzie jeszcze lepszy.

Wodny plac zabaw

Poza bąbelkowym płynem, musującymi kulami i kolorowymi tabletkami tworzącymi barwną pianę i piękny zapach, warto zadbać o dodatkowe atrakcje. Na brzegu wanny umieść gumowe zabawki, a w pobliżu ulubioną przytulankę malucha, w ten sposób poczuje się bezpiecznie, a jednocześnie nie będzie się nudzić. Takie udogodnienia sprawią, że Twoja pociecha zmniejszy swoją niechęć do wody.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl